KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13195432
nr 1319 5432
Hans Dahl
(1849-1937), Norge
Akvarell, Landskap med skojande figurer. Signerad, 25x35 cm
Hans Dahl, norsk bildkonstnär född 1849 i Granvin, död 1937 i Balestrand.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 april 2020
kl 18:57:36
11/4 22:34:05
12/4 21:48:21
Hans Dahl
Läs mer om Hans Dahl